هشدار برای خیریه های غیر رسمی | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

هشدار برای خیریه های غیر رسمی

هشدار برای خیریه های غیر رسمی

طبق اعلام نیروی انتظامی، به خاطر سوء استفاده های فراوان هیچ شخصی نمی بایست اقدام به جمع آوری کمک های مردمی در حساب شخصی اش کند.

انجمن خیریه سلمان: وقتی برای پیگیری یک نامه اداری به ساختمان اماکن نیروی انتظامی مراجعه کردم ، مسئول مربوطه پس از رفع و رجوع کار آن نامه در مورد موضوعی شروع به صحبت جدی کرد و از ما نیز کمک خواست. او از ما می خواست که اگر در منطقه تحت پوشش خیریه، شخص یا اشخاصی به صورت غیر رسمی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند حتما گزارش آنها را برای پیگیری به نیروی انتظامی تحویل دهیم. در نگاه اول کمی از این مدل پیگیری نیروی انتظامی ناراحت شدم. چرا که با افراد نیکوکار و پیگیر زیادی در ارتباط بوده ام که به صورت شخصی و خالصانه اقدام به کمک به نیازمندان می کرده اند. خلاصه آن مامور شروع به تعریف مواردی از سوء استفاده حتی توسط روحانیون کرد و توضیح داد درست است که افرادی با نیت خالصانه و شفاف فعالیت می کنند اما وظیفه نیروی انتظامی این است که کلیه این اشخاص را زیر نظر داشته باشد و آنها را در مورد بررسی قرار دهد. این حرف او به نظر بسیار متین و به جا می رسد.
به طور کلی نظارت و شفافیت در خیریه ها امر پسندیده ایست و نیروی انتظامی را به خاطر این جدیت می بایست تحسین کرد و نهایت همکاری را با آنها در این زمینه به عمل آورد.

شفافیت و اعتماد در خیریه ها، امر بسیار مهمی است که باید با جدیت به آن اهتمام ورزید. مردم عزیز نیز باید خیریه ها را به چالش شفافیت بکشند و آن دسته خیریه هایی که از شفافیت اجتناب می کنند را به مراجع مربوطه گزارش کنند.

Clarity is the counterbalance of profound thoughts
شفافیت وزنه تعادل ذهن های ژرف اندیش است.

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات