ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر 2021 | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر 2021

اسفند 6, 1399 فرهنگ
ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر 2021
Father Day
بهترین هدیه روز پدر

ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر

ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر

همیشه در زمان نزدیک شدن به روز پدر و ولادت امام علی (ع) خیلی از ما به فکر ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر و خرید یک هدیه خوب می افتیم. شاید در زمان خرید هدیه نسبت به این نکته و حقیقت غافل باشیم که پدرها عموما دغدغه ها و علایقی متفاوت با مادرها دارند. به خصوص در این دوران دشوار اقتصادی که بر عموم پدرها فشار زیادی وارد می شود و ذهن و فکر بسیاری از آنها درگیر و دغدغه مند است.

خستگی ها، گاهی برخی عصبانیت ها و سکوت آنها حاکی از دردهاییست که در سینه خاک می کنند و به روی فرزندان و خانواده نمی آورند. حتی مادرها را هم نمی خواهند دلخور کنند. آنها نه تنها جلوی دیگران، بلکه جلوی خانواده خود هم با سیلی روی خود را سرخ می کنند. مگر ندیدی چقدر زود موها و ریش هایش سفید می شود و روز به روز شکسته تر می گردد.

وقتی فرزند خانواده به دنیا می آید شاید بار مسئولیت نگه داری و تربیت فرزند بیشتر بر دوش مادر دیده شود اما دلهره ها و نگرانی های پدر در درونش رسوب می کند و با قد کشیدن فرزند در قلبش ریشه می دواند. اما این مقدمه ها را بیان کردیم تا به این نکته برسیم که هدیه هایی مثل جوراب، کمربند، کیف و … اگرچه خوب و زیبا هستند اما اینها برای روح دردمند و رنج کشیده پدر که شاید هیچ کس جز خود او نداند خیلی زود گذر است. شاید با گرفتن این هدیه ها شادی و شعف خود را به شما نشان دهد که این هم نشان از روح پر گذشت اوست ولی حس شادی عمیق را کمتر در او ایجاد می کند.

ایده های متفاوت برای هدیه روز پدر

در این روز، اولین کاری که می بایست در اولویت باشد این است که با خود خلوت کنی و مسیر رشد و نمو خود را مرور کنی. روزهایی که بازی می کردی و پدر مشغول کار بود را به یاد بیاوری. تمام آن چیزهایی که دلت می خواست و کم و بیش برایت فراهم شد را در ذهن مرور کنی. نگرانی ها و دلواپسی های پدر را در دوران نوجوانی ات به یاد بیاوری، خوب مرور کنی درشتی ها و پرخاشگری هایت را به او. آن وقت اولین گام برای شناخت جایگاه پدر و تبریک این روز را برداشته ای. اینکه با عجله و در ساعات انتهاییِ دیدار با پدر و با استرس فراوان به دنبال خرید یک هدیه برای او باشی از حقیقت تبریک این روز تو را دور می کند. تو برای دیدار با او و نفوذ در قلبش نیاز به آرامش داری. تو باید ابتدا با خود خلوت کنی و در وجودت به تکریم پدر بپردازی. پس در این روز با خودت خلوت کن تا بتوانی تبریکی دائمی به او هدیه دهی
شاید وقتی به زحمات پدر فکر می کنی در ذهنت عیوب او و خطاهایی هم مرور شود. دومین هدیه ات باز هم زمانیست که هنوز پدر را دیدار نکرده ای. باید او را به خاطر خطاهایش ببخشی. پدر آن قدر مقامش بالاست که شایستگی بخشیده شدن را دارد. قبل از دیدار با او باید در وجودت با او خالص شوی و از خطاهای احتمالی او بگذری. اگر توانستی در دلت با او صاف و بی ریا شوی موقع دیدار می توانی در قلب او تاثیر بگذاری و به دادن آن هدیه متفاوت نزدیک شوی. هدیه ای که در دل جای می گیرد.
یک روز قبل از روز پدر تلفن را بردار و به او زنگ بزن. حال او را صمیمانه بپرس. روزش را پیشاپیش به او تبریک بگو و از او بخواه که تو و خطاهایت را ببخشد و حلال کند. تلفنی به او بگو می دانی که چقدر برای بزرگ کردنت زحمت کشیده است و این روزها فقط به تو و فداکاری هایت فکر می کرده ام. قلب او را برای دیدار حضوری آماده کن و نم بزن. هیچ هدیه ای بیش تر از کلمات در پدر تاثیر گذار نیست. خجالت و کم رویی را کنار بگذار. به او بگو فردا برای دیدار و دست بوسی اش هرکجا که باشد می روی. این جملات و این تماس، قلب پدر را می تکاند و شور و شعف در وجودش به وجود می آورد. این پیش هدیه تلفنی که هیچ هزینه ای جز احساس ندارد، روح پدر را آرامش می دهد و احساس رضایت از عمر فدا شده خود را در او ایجاد می کند.
این تفکرات و حس را در خود ایجاد کن و تلاش کن آن را به اطرافیانت هم انتقال دهی. به برادران و خواهرانت، به همسرت، به فرزندانت و … همه باید بدانند که تقدیر از پدر از درون خود فرد شروع می شود و نه با خریدن یک هدیه آن هم صرفا برای رفع تکلیف.
در روز پدر با او و بدون تعجیل و زمان مناسب دیدار کن. به گل فروشی برو و دو دسته گل زیبا بخر. یکی برای مادر و دیگری برای پدر. به او که رسیدی دستانش را ببوس و او را محکم در آغوش بگیر. در آغوش کشیدن را طولانی کن و بر شانه هایش بوسه بزن. این کار تقریبا بهترین هدیه تو برای او خواهد بود. هدیه ات را با در آغوش کشیدن مادر تکمیل کن. پدرها لذت می برند وقتی می بینند فرزندان با مادرشان با احترام و خوبی برخورد می کنند. این کار را دست کم نگیر که خودش هدیه ای دیگر به پدر است. به هر کدام دسته گلی بده
در کنار پدر و مادر و برادران و سایر اعضای خانواده در این روز جمع شوید و آلبوم خاطرات و عکس ها را باز کنید و از پدر بخواهید عکس ها را برای شما توضیح دهد. بعد از هر توضیح قربان صدقه اون بروید. بگذارید عشق را در چشمانتان حس کند. خاطرات او را زنده کنید. پدرها با زنده شدن خاطراتشان خیلی شاد می شوند. با گفتگوهای دوستانه و زنده کردن گذشته های خوب حال او را بهتر کنید.

با انجام این کارها شما بهترین هدیه ها را تا به حال به او داده اید که در عین اینکه هیچ هزینه مادی برای شما به همراه نداشته است در هیچ فروشگاه و مغازه ای هم یافت نمی شود. شما بی نظیر ترین هدیه ای که می توانستید را به پدر خود بدهید، داده اید. حالا اگر از قبل هدیه ای ولو کوچک هم تهیه کرده اید باز کنید و با عشق در دستان پدر قرار دهید.

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 2 آراء
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
2 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد زاده
میهمان
پاسخ به  خیریه سلمان

بله مطلب جدیدی بود و روی نوع نگاه بنده تاثیرگذار بود 💪