فرهنگ و انسانیت - ویژگی یک انسان متمدن 2021 | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

فرهنگ و انسانیت – ویژگی یک انسان متمدن 2021

بهمن 14, 1399 فرهنگ
فرهنگ و انسانیت – ویژگی یک انسان متمدن 2021
culture
humanity needs to be survived

فرهنگ و انسانیت

فرهنگ و انسانیت حلقه مفقوده ایست در طبیعت که در جوامع امروزی روز به روز رو به زوال و نابودی پیش می رود. ضد فرهنگ ها تبدیل به فرهنگ شده است و مفاهیم اصیل انسانیت و فرهنگ مورد تمسخر مردم قرار می گیرد.
رسانه ها به دستگاههای بزرگ تبلیغی ضد فرهنگ ها تبدیل شده و در آن خبری از معرفت و انسانیت کمتر دیده می شود. فیلم ها و سریال های داخلی و خارجی دائما بر ذهن ما خوراک های غیر اصیل را می خوراند و مطالعه و علم گرایی رخت از جامعه بسته است. عقل گرایی و معرفت محوری مانند قرآن سر طاقچه تنها شعاری شده است و بویی از سودمندی از آن به مشام نمی رسد. 
در این میان انجمن خیریه سلمان با عنوان یک لقمه فرهنگ اقدام به تولید محتوا در این زمینه نموده و امید دارد لقمه های کوتاه فرهنگی تهیه شده در مجموعه بتواند اثری در بهبود وضعیت عقل گرایی و معرفت محوری جامعه داشته باشد.

فرهنگ و انسانیت
به مرور در این بخش تکمیل می شود

لقمه های فرهنگی

لقمه فرهنگی 1

فرهنگ و انسانیت

ما به عنوان یک انسان متعهد هستیم که به طور دائم و مستمر به رشد جسم، ذهن و روان خود بپردازیم. ما از زندگی لذت می بریم بدون اینکه به خود و دیگران آسیب بزنیم یا مرتکب کاری ناشایست شویم.

لقمه فرهنگی 2

فرهنگ و انسانیت

ما به نیکی و فضیلت خرد و علم و هنر انسان ها بیش از قدرت و سمت و ثروت آنها اهمیت می دهیم. ما کرامت انسانی خود و دیگران را همیشه حفظ می کنیم و هرگز از دیگران به عنوان وسیله ای برای رسیدن به اهداف خودخواهانه خود استفاده ابزاری نمی کنیم.

لقمه فرهنگی 3

فرهنگ و انسانیت

ما به عنوان یک انسان فرهیخته همواره میان واقع بینی و آرمان گرایی، عقل و عاطفه تعادل لازم را بر قرار می کنیم. آرمان گرایی به زندگی ما معنا و مفهوم می دهد ولی مشروط به نگاه منطقی و عقلانی است. ما همواره عواطف و احساسات خود را در محدوده شناخت عقلانی از واقعیت توسعه می دهیم.

لقمه فرهنگی 4

فرهنگ و انسانیت

ما به جای ترسیدن از ناشناخته ها و فرهنگ ها و انسان های متفاوت، آنها را با نیروی عقل و علم می شنویم و منصفانه نقد می کنیم و با شنیدن توصیه های حکیمانه دیگران و تسلیم بودن در برابر حق بر غنای وجودی خود می افزاییم.

لقمه فرهنگی 5

یه لقمه فرهنگ

ما کوچه، محله، شهر، کشور و سیاره خودمان را دوست داریم و خود را بخشی تفکیک ناپذیر از بشریت و کل هستی می دانیم. هر آسیبی به این کلیت در واقع آسیب به خود ماست و نسبت به آن حساس هستیم.

خیریه سلمان

خیریه سلمان

نیکوکاری عشق است، امروز عاشق شو

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
1 دیدگاه
  • مسعود مردیها 11:53 ق.ظ اسفند 11, 1399 پاسخ

    مطالب درج شده در لقمه های فرهنگی در حقیقت برگرفته از مقاله فرهنگ توسعه نوشته علیرضا اسمعیل زاده می باشد که با بهینه سازی بیشتر متن در این مقاله ارائه می گردد.

یک دیدگاه بنویسید

*

code