فرهنگ و انسانیت - ویژگی یک انسان متمدن 2021 | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

فرهنگ و انسانیت – ویژگی یک انسان متمدن 2021

بهمن 14, 1399 فرهنگ
فرهنگ و انسانیت – ویژگی یک انسان متمدن 2021
culture
humanity needs to be survived

فرهنگ و انسانیت

فرهنگ و انسانیت حلقه مفقوده ایست در طبیعت که در جوامع امروزی روز به روز رو به زوال و نابودی پیش می رود. ضد فرهنگ ها تبدیل به فرهنگ شده است و مفاهیم اصیل انسانیت و فرهنگ مورد تمسخر مردم قرار می گیرد.
رسانه ها به دستگاههای بزرگ تبلیغی ضد فرهنگ ها تبدیل شده و در آن خبری از معرفت و انسانیت کمتر دیده می شود. فیلم ها و سریال های داخلی و خارجی دائما بر ذهن ما خوراک های غیر اصیل را می خوراند و مطالعه و علم گرایی رخت از جامعه بسته است. عقل گرایی و معرفت محوری مانند قرآن سر طاقچه تنها شعاری شده است و بویی از سودمندی از آن به مشام نمی رسد. 
در این میان انجمن خیریه سلمان با عنوان یک لقمه فرهنگ اقدام به تولید محتوا در این زمینه نموده و امید دارد لقمه های کوتاه فرهنگی تهیه شده در مجموعه بتواند اثری در بهبود وضعیت عقل گرایی و معرفت محوری جامعه داشته باشد.

فرهنگ و انسانیت
به مرور در این بخش تکمیل می شود

لقمه های فرهنگی

لقمه فرهنگی 1

فرهنگ و انسانیت

ما به عنوان یک انسان متعهد هستیم که به طور دائم و مستمر به رشد جسم، ذهن و روان خود بپردازیم. ما از زندگی لذت می بریم بدون اینکه به خود و دیگران آسیب بزنیم یا مرتکب کاری ناشایست شویم.

لقمه فرهنگی 2

فرهنگ و انسانیت

ما به نیکی و فضیلت خرد و علم و هنر انسان ها بیش از قدرت و سمت و ثروت آنها اهمیت می دهیم. ما کرامت انسانی خود و دیگران را همیشه حفظ می کنیم و هرگز از دیگران به عنوان وسیله ای برای رسیدن به اهداف خودخواهانه خود استفاده ابزاری نمی کنیم.

لقمه فرهنگی 3

فرهنگ و انسانیت

ما به عنوان یک انسان فرهیخته همواره میان واقع بینی و آرمان گرایی، عقل و عاطفه تعادل لازم را بر قرار می کنیم. آرمان گرایی به زندگی ما معنا و مفهوم می دهد ولی مشروط به نگاه منطقی و عقلانی است. ما همواره عواطف و احساسات خود را در محدوده شناخت عقلانی از واقعیت توسعه می دهیم.

لقمه فرهنگی 4

فرهنگ و انسانیت

ما به جای ترسیدن از ناشناخته ها و فرهنگ ها و انسان های متفاوت، آنها را با نیروی عقل و علم می شنویم و منصفانه نقد می کنیم و با شنیدن توصیه های حکیمانه دیگران و تسلیم بودن در برابر حق بر غنای وجودی خود می افزاییم.

لقمه فرهنگی 5

یه لقمه فرهنگ

ما کوچه، محله، شهر، کشور و سیاره خودمان را دوست داریم و خود را بخشی تفکیک ناپذیر از بشریت و کل هستی می دانیم. هر آسیبی به این کلیت در واقع آسیب به خود ماست و نسبت به آن حساس هستیم.

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 2 آراء
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات