از پیام ها و دعوت های خیریه ها خسته نشوید | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

از پیام ها و دعوت های خیریه ها خسته نشوید

از پیام ها و دعوت های خیریه ها خسته نشوید

امروزه با توجه به ایجاد شدن راههای ارتباطی جدید نظیر گروهها و کانال های اجتماعی انجمن های خیریه می توانند با مردم ارتباط مستمر و نزدیک تری پیدا کنند و مشکلات و حرکت های مفید خود را به اطلاع مردم برسانند و از این رو هم جلب اعتماد بیشتری شود و هم مردم در جریان محل مصرف کمک های خود قرار گیرند.

اما در این میان معضل همیشگی گروهها و کانال ها نیز وجود دارد و آن عضو کردن بدون اطلاع مردم و خسته و ملول شدن مخاطبین از پیام هاست. این مشکل در استفاده از شبکه های اجتماعی واقعا وجود دارد و افراد حق دارند انتخاب کنند در گروهی عضو نباشند و یا پیام های یک گروه را دوست نداشته باشند. اما نکته ای که حائز اهمیت است بحث حمایت از یک گروه می باشد. شاید پیام های یک گروه خیریه چندان برای ما جالب نباشد و یا اصلا نخواهیم در گروهی عضو باشیم اما گاهی بودن ما در یک گروه خودش نوعی حمایت محسوب می شود. برای مثال من با اینکه از پیام های گروه واتساپ خیریه سلمان خوشم نمی آید اما چون این خیریه را می شناسم و به اصل کارهای نیک اعتقاد دارم در این گروه می مانم تا ازین طریق آنها را حمایت کرده باشم. این نکته هم مطرح است که شاید در میان دهها پیام این گروه که برای من جالب به نظر نمی رسد پیامی بیاید که من ببینم و بتوانم در امری خیر شرکت کنم و ازین طریق توشه ای برای آخرت خود بسازم.
در هر حال افراد در هنگام ترک گروههای نیکوکاری به این دو مورد هم فکر کنند و این گروهها را مانند سایر گروههای رایج شبکه های اجتماعی تلقی نکنند. انجمن های خیریه با توجه به وظیفه ذاتی خود می بایست دائما به انجام کارهای نیک دعوت کنند تا مبادا مشمول آیه (و لا یحض علی طعام المسکین  – و به اطعام نیازمندان دعوت نمی کند) نشوند. لذا با صبر و بردباری از این مجموعه ها حمایت کنیم.

همچنین است پیامک هایی که گاها از طرف خیریه ها ارسال می گردد. انجمن ها نیاز دارند که به صورت دائمی با نیکوکاران در ارتباط باشند تا بتوانند به صورت مستمر ارتباط بین نیکوکاران و نیازمندان را برقرار کنند. لذا تحمل پیامک های خیریه ها هم خود نوعی حمایت است و ممکن است روزی منجر به عمل خیر شما گردد.

Giving is not just about making a donation. It is about making a difference
بخشش تنها انجام حمایت مالی نیست. بلکه ایجاد یک تمایز است.

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات