نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

0
No products in the cart.
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

حلقه های مفقوده ریشه کن سازی فقر در جامعه

شهریور 17, 1399 فرهنگ,فقر شناسی
حلقه های مفقوده ریشه کن سازی فقر در جامعه

هیچ چیز مانند بیکاری نمی تواند فساد و فحشاء و دزدی را در جامعه رواج دهد. سلامت یک جامعه می تواند در گرو کار و اشتغال باشد

شاید بارها و بارها به افرادی برخورده اید که با وجود ثروت و تمکن مالی بالا چنان به سرخوشی و بهره گیری از دنیا مشغولند که اصلا انگار در یک جامعه زندگی نمی کنند و نسبت به هم نوعان اطراف خود بی تفاوتند. اصطلاح پول پول می آورد به شدت در مورد آنها صادق است و روز به روز بر ثروت و مکنت آنها افزوده می شود. با سود حاصل از درآمدهای خود در ماه ویلایی جدید می خرد و با جهش میلیاردی سهامش در بورس یک لامبورگینی 8 میلیاردی تهیه می کند. با گوشه ای از سود سالیانه خود در ترکیه یک ویلا خریده و با سود خرید و فروش هایش یک سرویس یک میلیاردی برای همسرش! او نمی داند یا خودش را به نفهمی زده است که با 8 میلیارد پول ماشینش می شد دهها شغل ایجاد کرد و این خیل عظیم جوانان بیکار را دارای درآمد کرد و به زندگی اشان سرو سامان داد. با یک میلیارد سرویس طلای زنش که گوشه خانه افتاده و فقط در میهمانی ها مایه تفاخر و چشم و هم چشمیست می شد دهها دختر دمه بخت را سروسامان داد و از باتلاق فساد احتمالی پیش روی آنها جلوگیری کرد. میشد ویلای ترکیه را کوچکتر خرید یا اصلا نخرید و با هزینه چند ده میلیاردی آن کسب و کارهایی را که به خاطر شرایط سخت ورشکست شده اند احیا کرد. در حدیثی از امام علی ع می خوانیم: “خداوند سبحان غذا و نیاز نیازمندان را در اموال ثروتمندان معین کرده؛ پس هیچ فقیری گرسنه نمی ماند، مگر به واسطه اینکه ثروتمندان از حق آنان بهره مند شده اند. و خداوند آنها را به خاطر این عمل مؤاخذه خواهد کرد.” این هشداریست به ثروتمندان که به چند روزه دنیا مغرور و غافل نشوند و بدانند ثروت آنها امانتیست از جانب خدا در دستان آنها و می بایست آن را در راهی مصرف کنند که آخرت خود را با آن بسازند.

این مسئولیتی همگانیست که بیشتر متوجه ثروتمندان است.

Of all aspects of social misery nothing is so heartbreaking as unemployment
هیچ چیز مانند بیکاری برای بدبختی یک جامعه دلهره آور نیست

Jane Addams

نویسنده

مسعود مردیها

مسعود مردیها

من عاشق پیشرفتم. عاشق خدا
نیکوکاری را دوست دارم و گاهی دست به قلم می شوم...

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات