فقر و شناخت صحیح آن | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

فقر و شناخت صحیح آن

مرداد 1, 1399 فقر شناسی
فقر و شناخت صحیح آن

به جای نان دادن باید به فقرا راه درست زیستن و درست اندیشیدن را آموخت.

انجمن خیریه سلمان: ارتباط مستمر با نیازمندان و آشنایی با مشکلات و گرفتاری های آنان علاوه بر اینکه حس نوعدوستی را در انسان شکوفا می کند پارامترها و مبانی ساختاری خوبی نیز به انسان یاد می دهد. شاید در نگاه اول به فقرا عامل اصلی فقر این افراد اوضاع حکومت و جامعه به ذهن متبادر شود که البته از دلایل اصلی نیز هست اما وقتی به شرایط این افراد نگاه می کنیم متوجه می شویم که در بسیاری از موارد جهل و حماقت این افراد موجب نیازمند شدن آنها می شود. بی توجهی به پارامترهای اقتصادی و مالی، فقر آموزشی و عدم مطالعه، سهل انگاری در معاملات مالی، بی فکری در صادر کردن چک و سفته، گرفتن وام های پی در پی و بدون برنامه‌ریزی، عدم مدیریت هزینه ها و مصرف، عدم مشورت و هزاران مورد دیگر و حتی نزول کردن پول از عوامل بدبختی و فقر برخی از این افراد به شمار میرود.

بسیاری از این نیازمندان با قبوضی از آب و برق و گاز مراجعه می کنند که انسان را به تعجب وا می دارد. خانواده سه نفره با قبض آب بالای 100 هزار تومان مراجعه می کند. مصرف گرایی و اسراف در این خانواده ها حتی با وجود فقر به چشم می خورد. کمک به این افراد اگرچه لازم و ضروری و یک وظیفه است اما بعید است که فقط با کمک بتوانیم آنها را از فقر نجات دهیم. این افراد در درجه اول نیاز به کلاس ها و آموزش های تغییر نگرش دارند. آنها باید از نگرش من فقیر هستم و خواهم بود رها شوند. اصلا قصد نداریم نقش حکومت ها و سردمداران یک مملکت و نحوه غلط برنامه ‌ریزی منابع کشور رو کم رنگ کنیم و اون رو بی‌تأثیر در گسترش فقر بدونیم که حکومت قطعا یکی از عوامل مهم فقر و فقرزایی است اما می بایست ریشه عدم موفقیت خودمان را در خودمان جستجو کنیم. فلذا به نظر می رسد خیریه های سطح کشور باید در راستای تغییر نگرش فقرا گام های موثر و بلندی بردارند و نیازمندان را به خودباوری و استفاده از عقلانیت و مشورت در امور دعوت کنند.

به امید روزی که از فقر فکری رهایی یابیم و فقر مادی را ریشه کن کنیم…

life is hard, but it’s harder if you are stupid
زندگی سخت است اما با حماقت سخت تر هم می شود….

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
کمک به خیریه | انجمن خیریه سلمان

[…] بزه کاری های رخ داده در یک جامعه را دنبال کنیم و آن را ریشه یابی نماییم در نهایت به فقر خواهیم رسید. فقر خانواده ها منجر […]