نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

0
No products in the cart.
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

وقف، بهترین باقیات و صالحات

شهریور 1, 1399 فرهنگ,وقف
وقف، بهترین باقیات و صالحات

رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) می فرماید: «هرگاه فرزند آدم بمیرد عمل او قطع می شود مگر از سه چیز، صدقه جاریه (وقف) عملی که از آن سود برده شود و فرزند صالحی که برای او دعا کند.

انجمن خیریه سلمان: بی‌تردید فرهنگ «وقف» یکی از سنت‌های حسنه اسلامی است که درباره ثواب و فضیلت آن نیز به طور مکرر در منابع فقهی یاد شده است. همچنین، وقف یکی از عمده‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی جهان اسلام و از ارزش‌های مطرح شده در جهان‌بینی دینی نیز به شمار می آید که متاسفانه روی آن کمتر کار شده و نسبت به آن بی توجهی می شود. یکی از راه‌های ادامه نیکوکاری و کمک به هم‌نوعان «وقف» است که واقف با وقف اموال و املاک خود برای امور خیریه و عام المنفعه، درآمد آن موقوفات را به امور خیریه اختصاص می‌دهد.
افراد زیادی در اطرافمان می بینیم که با انبوهی از ثروت از دنیا رفته و ما ترک آنها به فرزندان یا سایر وارثین می رسد. اموالی که زمانی در اختیار ما بوده و مالک آن بوده ایم و با آن می توانستیم انواع و اقسام امور خیر را انجام دهیم و توشه ای برای آخرت برگزینیم اینک در دستان وارثین است و بعید است دیگر برای آخرت ما سودی به همراه داشته باشد. این بی توجهی به صدقات جاریه پس از مرگ احتمالا از بزرگترین افسوس های از دنیا رفتگان خواهد شد. میلیون ها و شاید میلیاردها ثروتی که می توانستیم برای نیازمندان، بیماران، بیکاران و در راه ماندگان و … هزینه کنیم و توشه ای برگزینیم اینک دیگر در اختیار ما نیست و افسوس آن را می خوریم. صریح و بدون تعارف از تمامی کسانی که از ثروت خوبی برخوردارند و می توانند برای پس از مرگ خود صدقات جاریه ایجاد کنند تقاضا داریم همینک و بدون معطلی اقدام کنند. شاید فرصتی دیگر نباشد. امروز قسمتی از مال خود را به صورت قانونی و رسمی به خیریه یا مرکز نیکوکاری مورد اعتماد خود وقف کنید. حتی کار را به وصیت هم واگذار نکنید بلکه در زمان حیات خود اقدام کنید. انجمن های خیریه هم می بایست بر روی این موضوع فرهنگ سازی کرده و افراد متمول پیرامون خود را آگاه کنند. وقف صحیح و اسلامی که با بینش عمیق انجام گیرد می تواند فواید فراوانی برای جامعه داشته باشد:
کاهش فقر، افزایش سطح اشتغال، گسترش علم، بهبود سلامت جامعه، تألیف قلوب مردم، فرهنگ سازی، عبادت و معنویت، آموزش و پرورش، جهاد و تبلیغ و …

انجمن خیریه سلمان آماده ارائه مشاوره در این زمینه به خیرین محترم می باشد.

The root of all steadfastness is in consecration to God
ریشه همه استواری ها بخشیدن برای خداست

Alexander MacLaren

نویسنده

مسعود مردیها

مسعود مردیها

من عاشق پیشرفتم. عاشق خدا
نیکوکاری را دوست دارم و گاهی دست به قلم می شوم...

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
اشتراک
با خبر شدن از
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات