تماس های تلفنی خیریه ها | انجمن خیریه سلمان
نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نیکوکاری سلمان

توزیع سبد غذایی

تهیه مسکن

درمان و سلامت

ازدواج و جهیزیه

کمک هزینه تحصیلی

فرهنگ سازی

نوشته های بلاگ

تماس های تلفنی خیریه ها

تیر 16, 1400 فرهنگ
تماس های تلفنی خیریه ها
Father Day
لطفا خسته نشوید از

تماس های تلفنی خیریه ها

تماس ها تلفنی خیریه ها

تماس های تلفنی خیریه ها از جمله مواردی است که شاید با آن رو به رو شده باشید. تماسی مبنی بر نیازمندی خیریه به کمک و درخواست از شما جهت همیاری در رفع آن نیاز. در این مقاله قصد پرداخت به تماس های کلاهبردارانه و فریبنده به نام خیریه ها را نداریم. خیلی ساده و بادقت مناسب می توان این گونه تماس ها را شناسایی کرد و آنها را نادیده گرفت. اما بحث بر سر تماس هایی است که از سوی خیریه های معتبر و دارای مجوز می باشد که با آنها چگونه برخورد کنیم. 
در ابتدا از عزیزان خواهش می کنیم به هیچ وجه ابراز نیاز خیریه ها را به امور سیاسی ارتباط ندهند. وقتی خیریه ای با شما تماس می گیرد و بیان می کند برای توزیع بسته های غذایی نیاز به کمک شما دارد حتی در ذهن خود هم نگذرانید که به ما ارتباطی ندارد و دولت با سوء تدبیر باعث و بانی این وضع است و ما وظیفه ای نداریم. این روش برخورد روشی غیر مسئولانه و غیر مومنانه با موضوع است. عملکرد دولت به دولت مردان مرتبط می شود و آنها باید پاسخگو باشند اما در این میان تکلیف مردمی که از این عملکرد آسیب دیده اند چیست؟ آیا ما وظیفه نداریم به آنها کمک کنیم؟!
در درجه دوم در نظر داشته باشید که نسبت به پدیده ها و رویدادهای اطرافمان خوشبین باشیم. وقتی تماسی برای انجام یک کار نیک به شما گرفته می شود این در درجه اول در سیستم عالم تماسی از طرف خداوند با شماست. خداوند شما را شایسته دریافت یک فرصت برای نیکوکاری دانسته است. پس حتی اگر هر روز هم با شما از خیریه ها تماس می گیرند به هیچ وجه ملول نشوید بلکه خوشحال شوید که خداوند شما را شایسته نیکوکاری می داند و ازین باب شکرگذار باشید.
مورد بعدی اینکه بدانیم خیریه ها واقعا برای تداوم به کمک مردم نیاز دارند. حتی اگر درصدی از مبلغ اهدایی ما به عنوان حق الزحمه به اپراتور تماس گیرنده اختصاص یابد این مورد هیچ اشکالی ندارد. اصلا و به هیچ وجه به این فکر نکنید که مثلا اگر 10 هزار تومان کمک کردید 3 هزار تومانش به اپراتور بازاریاب خیریه می رسد. این یک امر طبیعی است و هزینه ایست که خیریه از پرداخت آن ناگزیر است. پس اصلا نیت کنید قسمتی از این پول به فرد تماس گیرنده باید برسد چون زحمت تماس با شما را بر عهده داشته و با امید به درآمد و شکل دادن یک کار خیر با شما تماس گرفته است. در قرآن قسمتی از صدقات را خداوند برای دست اندر کاران در نظر گرفته است و این صریح آیات خداوند است. 
در نظر داشته باشید در این تماس ها گمان نکنید که حتما باید مبلغ زیادی کمک کنید و از این بترسید که با انفاق کردن فقیر می شوید و خودتان کم می آورید. خداوند در قرآن در امنر انفاق توصیه به میانه روی کرده است و این می تواند سرلوحه کمک رسانی شما باشد. اگر حتی در ماه 10 تماس تلفنی از خیریه ها دارید در صورتی که به اعتبار آنها مطمئن شدید حتما و حتما به آنها کمک کنید. به همه آنها. نیازی نیست به هر کدام مبلغ بالایی اختصاص دهید. مبلغ در امر انفاق مهم نیست. آن چیزی که اهمیت دارد روحیه انفاق و نیکوکاریست. کافیست در حد توان خود مبلغی حتی 5 هزار تومان به حساب آن خیریه واریز نمایید. مگذارید تماس های آن اپراتور در راستای امر خیر بی جواب بماند. او را از انجام این کار نا امید نکنید. با پرداخت های خود انرژی و امید به این شخص القا کنید تا باز هم این کار را ادامه دهد و در نتیجه خیریه تقویت شده و نیازمندان بیشتر تامین شوند. 

حتما مد نظر داشته باشید که حتما خیریه مورد نظر معتبر باشد و در این خصوص کافیست کمی تحقیق کنید. امروزه با وجود اینترنت تحقیق کردن کار سختی نیست. حتما مطمئن شوید شماره حساب یا کارت داده شده به نام خیریه باشد و به نام شخص به هیچ وجه واریز نکنید. تماس خیریه ها از سراسر کشور ممکن است صورت گیرد. اگر به آن مطمئن شدید حتما حتی به میزان کم کمک کنید. از این حیا نکنید که مبلغ شما کم است چرا که کمک نکردن از آن هم کمتر است.

خیریه سلمان

Salmancharity.ir

خواننده عزیز. حتما نظر با ارزش خودتون رو در مورد این مطلب در زیر برامون درج کنید. و اگه از مطلب خوشتون اومد اونو در شبکه های اجتماعی خودتون منتشر کنید.

برچسب:
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
با خبر شدن از
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات